SDH prevetril nadzorni svet Pošte Slovenije, ki je leto sklenila z izgubo

Posel Forbes Slovenija 22. junija, 2026 10.26
featured image

Nadzorni svet Pošte Slovenije bo v začetku julija dobil dva nova člana.

22. junija, 2026 10.26

Uprava Slovenskega državnega holdinga (SDH) je v imenu države kot edinega družbenika Pošte Slovenije minuli četrtek prevetrila nadzorni svet družbe. Urški Kežmah je podelila nov štiriletni mandat, namesto Barbare Cerovšek Zupančič in Barbare Nose, ki jima konec meseca poteče mandat, pa je imenovala Janeza Žlaka in Alenko Urnaut, poroča STA.

Novi mandat Urške Kežmah je začel teči v petek, štiriletni mandat Žlaka in Urnaut pa bo stekel 2. julija, je razvidno iz sklepov, objavljenih na spletnih straneh SDH.

V nadzornem svetu so od predstavnikov kapitala še Gašper Marc, ki mu mandat poteče decembra, Mihovil Rameša in Andrej Kohont, ki imata mandat do konca junija 2029 oziroma do marca prihodnje leto, navaja STA.

Po navedbah spletnega portala Info360 bi menjava v nadzornem svetu lahko napovedovala tudi zamenjave v upravi državnega poštnega in logističnega podjetja, ki jo vodi Marko Cegnar.

Lani poslovali negativno

Po neuradnih informacijah portala portala Info360 naj bi Pošta Slovenije leto končala s skoraj štirimi milijoni evrov čiste izgube. Da so poslovali negativno, so za portal v Pošti tudi priznali, pri čemer številk niso razkrili, gre pa za prvi negativni poslovni rezultat po letu 2013.

Pomemben vpliv na izid sta imela o navedbah Pošte za portal predvsem dva dejavnika, in sicer odprava odloženih davkov ter oblikovanje dodatnih rezervacij iz razloga pravnomočne sodbe glede plačila dodatnih pokojninskih prispevkov za poklicne voznike.

Lanski rezultati poslovanja naj bi bili sicer uradno objavljeni konec meseca, še povzema STA.