Tehnične težave Revoluta: na kaj morate biti pozorni

Posel Forbes Slovenija 6. avgusta, 2024 16.29
featured image

Uporabniki neobanke Revolut so v ponedeljek zaznali, da prenosi denarja z varčevalnega na tekoči račun trajajo več ur namesto takojšnje transakcije.

6. avgusta, 2024 16.29

V britanski digitalni banki Revolut prenos denarja z varčevalnega računa na tekoči račun traja dlje kot običajno. Revolut se je uporabnikom opravičil za tehnične težave, za Forbes Hrvaška pa so pojasnili tudi, zakaj pri prenakazilih z varčevalnih računov prihaja do zamud.

Doslej so bili prenosi denarja z varčevalnega na tekoči račun pri Revolutu takojšnji, v ponedeljek pa so nekateri uporabniki opazili, da izvedba nalogov traja več ur.

Revolutova tehnična podpora je uporabnikom sporočila, da do zamud prihaja zaradi tehničnih težav oziroma “napake v aplikaciji” in da napako odpravljajo.

Neobanke
Prenosi denarja z varčevalnega na tekoči račun so bili doslej pri Revolutu takojšnji (Foto: PROFIMEDIA)

Denarni skladi

Naknadno so pri neobanki za Forbes Hrvaška kot razlog za zamude navedli, da je denar na varčevalnih računih naložen v denarne sklade, kjer pravila omogočajo tudi dvodnevni rok za izvedbo transakcije.

“Uporabniki lahko kadarkoli prodajo deleže v denarnih skladih in dvignejo denar iz svojih portfeljev Fleksibilnih denarnih skladov. Čeprav lahko Revolut uporabnikom omogoči izvedbo transakcije oziroma plačila takoj, pred poravnavo samega prodajnega naročila, je v določenih primerih treba izvesti običajen postopek poravnave. To pomeni, da se sredstva od prodaje deležev v denarnem skladu nakažejo uporabniku šele po izplačilu iz sklada. V skladu s prospektom sklada in splošnimi pogoji poslovanja lahko postopek prenosa sredstev za takšno transakcijo traja do dva delovna dneva,” so odgovorili iz Revoluta.

Revolutovo pojasnilo ni omenjalo tehničnih težav, ki jih je uporabnikom sporočila podporna služba, še piše Forbes Hrvaška.

Glavni izvršni direktor Revoluta Nik Storonsky
Glavni izvršni direktor Revoluta je Nik Storonsky (Foto: PROFIMEDIA)

Nakazila s tradicionalnih bank

Kot smo julija pisali na Forbes Slovenija, se splača biti pazljiv tudi pri nakazilih na Revolut z računov tradicionalnih bank. Če namreč prenos opravite z bančno kartico ali prek Google Pay in Apple Pay, vam banki NLB in Addiko zaračunata provizijo za tako imenovano quasi-cash transakcijo. Pri NLB ta znaša 1,5 odstotka vrednosti nakazila, pri Addiku pa pet odstotkov.

Proviziji se lahko izognete z nakazilom prek plačilnega naloga v mobilni banki, ki za razliko od kartičnega nakazila ni takojšen, razen če imate možnost instantnega plačila SEPA. V primeru banke Addiko se provizija ne obračuna tudi pri nakazilu z debetno kartico.