Pri hrvaškem prevzemu Celjskih mesnin se zapleta, posredovalo sodišče

Posel Forbes Slovenija 8. avgusta, 2024 10.11
featured image

Celjsko sodišče je na lastniški delež Izidorja Krivca v Celjskih mesninah vpisalo plombo, nato je zamrznilo še njegov delež v avstrijskem lastniku podjetja, poroča portal Necenzurirano.

8. avgusta, 2024 10.11

Prodaje Celjskih mesnin hrvaški skupini Braća Pivac za zdaj ne bo, Necenzurirano povzema STA. Kot piše portal, je registrsko sodišče v Celovcu večinskemu lastniku in direktorju celjske družbe Izidorju Krivcu prepovedalo razpolaganje z lastniškim deležem v podjetju CM Invest, prek katerega vrsto let obvladuje Celjske mesnine.

Hrvaška skupina, ki ima trenutno v lasti 40 odstotkov Celjskih mesnin, tako vsaj v prihodnjih mesecih ne bo mogla pridobiti večinskega deleža.

Kot je znano, sta se Izidor Krivec in njegov dolgoletni poslovni partner Danilo Dujović letos spomladi zaradi medsebojnega spora odločila, da večinski delež v Celjskih mesninah podjetja prodata hrvaški skupini Braća Pivac. Pogodba o nakupu je bila podpisana maja, posel pa bi morali izpeljati v dveh korakih, in to prek Avstrije, poroča Necenzurirano.

Forbes Power Women's Summit, vstopnice

Zataknilo se je pri odkupu Krivčevega deleža

Najprej so Hrvati še isti mesec od Dujovića kupili 40-odstotni delež podjetja CM Invest, uradnega lastnika Celjskih mesnin. Ko bi morali od Krivca pridobiti večinski delež, pa se je zataknilo. V dogajanje se je po poročanju portala vpletlo specializirano državno tožilstvo, ki Dujovića preganja zaradi kaznivega dejanja pomoči pri zlorabi položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti. Na njegovo zahtevo je tako celjsko sodišče vpisalo plombo na lastniški delež Celjskih mesnin.

S tem je storilo prvi korak pri blokadi prodaje Celjskih mesnin. V začetku julija je sledil še drugi korak – zamrznitev Krivčevega deleža v avstrijskem lastniku Celjskih mesnin CM Invest. Po poročanju Necenzurirano je registrsko sodišče v Celovcu to storilo na zahtevo celjskega sodišča. S tem pa sta sodišče in tožilstvo vsaj za nekaj časa preprečila njihovo prodajo hrvaškemu podjetju.

Krivec je medtem pred poletjem tudi prevetril nadzorni svet Celjskih mesnin. Vanj je imenoval Dušana Mohorka, odvetnika in nekdanjega direktorja kriminalistične policije, in Petra Drobeža, nekdanjega člana uprave Slovenskega državnega holdinga, Necenzurirano še povzema STA.