Polovica zaposlenih v MLM prejela odpovedi
Dobra polovica zaposlenih v propadli Mariborski livarni Maribor (MLM) bo danes prejela odločbe o odpovedi delovnega razmerja. Druga polovica bo začasno ostala v podjetju in izpolnila naročilo nemškega kupca, ki je pristal na višjo ceno.
Okoli 160 od skupaj 308 zaposlenih v propadli Mariborski livarni Maribor (MLM) je danes od stečajne upraviteljice Katarine Benedik prejelo odločbe o odpovedi delovnega razmerja, potem ko je vodstvo družbe v državni lasti konec avgusta zaradi dolgotrajnih finančnih težav sprožilo stečajni postopek. Skoraj 150 delavcev bo še nekaj časa ostalo v tovarni, poroča Slovenska tiskovna agencija (STA).
Kot je zjutraj za STA potrdil državni sekretar podravskega regijskega odbora sindikata SKEI Dušan Legat, je stečajna upraviteljica Benedik delavcem, ki dokončno odhajajo, odpovedi vročala organizirano po vnaprej določenem urniku, enako velja tudi za prijavo na zavodu za zaposlovanje.
Okoli 150 zaposlenih pa bo po njegovih informacijah za zdaj podpisalo nove pogodbe in vsaj še nekaj časa ostajajo v podjetju, kjer bodo dokončali naročila za enega od dosedanjih kupcev MLM.
Nemci privolili v višjo ceno
Gre za nemški Vibracoustic, ki naj bi po poročanju Večera privolil v višjo ceno, tako da naj bi do konca novembra proizvedli za 4,8 milijona evrov naročil, s tem pa stečajno maso obogatili za slabih 340 tisoč evrov. Stečajna upraviteljica je sicer prejšnji teden interesente pozvala k oddaji prijav za najem proizvodnje, poroča STA.
Soglasje za dokončanje poslov je Benedik prejela od mariborskega sodišča, potem ko je kupec iz nemškega Weinheima zaprosil za nujni sestanek z njo in se z aneksom k pogodbi dogovoril za izpolnitev za okoli štiri milijone evrov naročil za avtomobilsko industrijo, ki bi sicer imela težave z dobavo potrebnih delov. Tudi zato so privolili v 15-odstotno zvišanje dogovorjene prodajne cene, dodaja časnik.
Stečaj MLM je stekel 30. avgusta. Upniki imajo čas za prijavo terjatev do 2. decembra.