Kolikšne dividende predlaga Sava Re po rekordnem lanskem dobičku

Vodstvo Save Re ob upoštevanju števila lastnih delnic predlaga dividendo v višini 40 odstotkov lanskega čistega konsolidiranega dobička.
Delničarji Save Re bodo na letošnji skupščini odločali o predlogu, da se od 56,5 milijona evrov bilančnega dobička po stanju na dan 31. december 2024 za izplačilo dividend nameni 34,9 milijona evrov. To pomeni 2,25 evra bruto na delnico, kar je 50 centov oziroma 28,6 odstotka več kot izplačane dividende za leto 2023. Datum skupščine še ni znan, piše STA.
Predlog za izplačilo dividend je na podlagi predloga uprave na četrtkovi seji potrdil nadzorni svet Save Re, so iz pozavarovalnice sporočili danes prek spletnih strani Ljubljanske borze. Ob upoštevanju števila lastnih delnic predlagani znesek za izplačilo dividend znaša 40 odstotkov čistega konsolidiranega dobička skupine za leto 2024, so dodali.
Lani je Sava Re svojim delničarjem izplačala dividende v višini 1,75 evra bruto na delnico. Predlog za letošnje zvišanje dividende za 28,6 odstotka temelji na dobrih rezultatih v letu 2024, ki so bili boljši od načrtovanih, so danes pojasnili v Savi Re. Dodali so, da si bodo še naprej prizadevali za uresničevanje dividendne politike, ki predvideva razdelitev med 35 in 45 odstotkov čistega konsolidiranega dobička, piše STA.
Čisti dobiček lani povečali za več kot tretjino
Nadzorni svet je v četrtek potrdil tudi revidirano letno poročilo Zavarovalne skupine Sava in Save Re za leto 2024. Ta se ne razlikujejo od nerevidiranih podatkov, ki jih je uprava Save Re predstavila na novinarski konferenci pred mesecem dni.
Zavarovalna skupina Sava je leto 2024 zaključila uspešno in nad zastavljenimi finančnimi cilji ter zabeležila čisti dobiček v višini 87,8 milijona evrov. To je 35,9 odstotka več kot leta 2023 in največ doslej, je 6. marca na novinarski konferenci v Ljubljani povedala članica uprave Save Re Polona Pirš.
Obseg poslovanja zavarovalne skupine, ki vključuje zbrane bruto premije in druge prihodke, se je v letu 2024 povečal za 13,7 odstotka na 1,035 milijarde evrov. Od tega se je obseg zbranih premij povečal za 13,5 odstotka na nekaj več kot milijardo evrov. Pomemben element te rasti so bila po navedbah uprave avtomobilska zavarovanja v Sloveniji, še navaja STA.